Manufacturer No:HCBY2P50GA850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 50A 2P CIRCUIT BREAKER LUGS/QUICK CONNECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 50 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 37.8 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-2/50/Q |
HOT7940125374
Brand:Weidmuller

1423674-3
Brand:TE Connectivity

2822240000
Brand:Weidmuller

2822040000
Brand:Weidmuller

HCBY2P30GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

W58-XC4C12A-3
Brand:TE Connectivity / P&B

2477950000
Brand:Weidmuller

9101203500
Brand:Weidmuller

W58-XB1A4A-30
Brand:TE Connectivity / P&B
7940102575
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






