Manufacturer No:1115658
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Circuit Breakers CAPAROC E4 12-24DC/1-10A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Circuit Breakers |
| Type: | Electronic |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC 24 VDC |
| Number of Poles: | 4 Pole |
| Actuator Type: | Lever |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Illuminated: | Not Illuminated |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 132.4 mm |
| Length: | 111.3 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Termination Style: | Screw |
| Voltage Rating: | 10 VDC to 30 VDC |
| Width: | 12.4 mm |
HOT
W28-XQ1A-6
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY3P25GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1270955
Brand:Phoenix Contact

W58-XC4C12A-1
Brand:TE Connectivity / P&B

2822040000
Brand:Weidmuller

HCBY2P10GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
7940102644
Brand:Weidmuller

W67-X2Q52-10
Brand:TE Connectivity / P&B

2908262
Brand:Phoenix Contact

W57-XJ2A7B10-5M
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






