Manufacturer No:10061913-111PLF
Manufacturer:Amphenol
Type:PCI Express / PCI Connectors
Description:PCI Express / PCI Connectors PCI EXPRESS 64POS SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | PCI Express / PCI Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCI Express |
| Number of Positions: | 64 Position |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Board Thickness: | 1.56 mm |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Current Rating: | 1.1 A |
| Housing Material: | Nylon |
| Insulation Resistance: | 1000 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | PCI Express / PCI Connectors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Voltage Rating: | 300 VAC |
| Unit Weight: | 0.350711 oz |
HOT
G97V21332HR
Brand:Amphenol Commercial Products

10053363-201LF
Brand:Amphenol FCI

10061913-102CLF
Brand:Amphenol FCI

ME3005602311011
Brand:Amphenol FCI

MET004810101011
Brand:Amphenol FCI

4-2304525-4
Brand:TE Connectivity

G97V24332HR
Brand:Amphenol Commercial Products

498-0091
Brand:DIGI

10139371-1420HLF
Brand:Amphenol FCI
10163106-A41310HLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






