Manufacturer No:5-1734857-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Standard Card Edge Connectors
Description:Standard Card Edge Connectors PCI EXP STRADDLE 36P BLK 1u
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Standard Card Edge Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 36 Position |
| Pitch: | 1 mm |
| Board Thickness: | 1.57 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Straight |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Product Type: | Standard Card Edge Connectors |
| other: | 70 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Termination Style: | Solder |
| Unit Weight: | 0.102294 oz |
HOT
MDT420M01003
Brand:Amphenol FCI

ME3005630501211
Brand:Amphenol FCI

ME1022410103011
Brand:Amphenol FCI

2340164-1
Brand:TE Connectivity

2358256-5
Brand:TE Connectivity

1-2199230-6
Brand:TE Connectivity

ME3005630501111
Brand:Amphenol FCI

PCIE-G4-01-01-F-DV-WT-K-TR
Brand:Samtec

60156-2
Brand:TE Connectivity / AMP

5-1734857-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






