Manufacturer No:5-2337939-8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Standard Card Edge Connectors
Description:Standard Card Edge Connectors PCIE GEN4 CONSMT 98POS30uMYLARHT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Standard Card Edge Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 164 Position |
| Pitch: | 1 mm |
| Board Thickness: | 1.57 mm |
| Mounting Style: | Board to Board |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Standard Card Edge Connectors |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Card Edge Connectors |
| Unit Weight: | 1.015356 oz |
HOT
10018783-10011TLF
Brand:Amphenol FCI
5-2378762-4
Brand:TE Connectivity

10061913-102CLF
Brand:Amphenol FCI

ME2005602311011
Brand:Amphenol FCI

G98V14322HR
Brand:Amphenol Commercial Products

ERC-031-01-02
Brand:Samtec

ME1005611202041
Brand:Amphenol FCI

10061913-111PLF
Brand:Amphenol FCI

10053363-201LF
Brand:Amphenol FCI

ME1014010201041
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






