Manufacturer No:C0603C104K1RACAUTO
Manufacturer:KEMET
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 100000pF 10% X7R 1608 AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 0.1 uF |
| Voltage Rating DC: | 100 VDC |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance: | 10 % |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Height: | 0.8 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Termination: | Standard |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | SMD AUTO X7R |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KEMET |
| Capacitance - nF: | 100 nF |
| Capacitance - pF: | 100000 pF |
| Class: | Class 2 |
| Length: | 1.6 mm |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor |
| Width: | 0.8 mm |
HOT
ALH82A820CB550
Brand:KEMET

GCM32ED70J476KE02L
Brand:Murata Electronics
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET

MAL220212152E3
Brand:Vishay

TAN ENG KIT 39
Brand:KEMET
GC321BD7LP223KX19K
Brand:Murata Electronics

CNA6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK

B25680B0607K901
Brand:EPCOS / TDK

GRT155C81A475ME13D
Brand:Murata Electronics

B25647A1887K003
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






