Manufacturer No:B43657A5537M057
Manufacturer:TDK
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 530uF (M) d25x55
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In |
| RoHS: | Details |
| Product: | General Purpose Electrolytic Capacitors |
| Termination Style: | Snap In |
| Capacitance: | 530 uF |
| Voltage Rating DC: | 450 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 220 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Pins: | 2 Pin |
| Diameter: | 25 mm |
| Length: | 55 mm |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Life: | 2000 Hour |
| Series: | B43657 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 130 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Test Frequency: | 120 Hz |
| Part # Aliases: | B43657A5537M57 |
HOT
B25690A0387K901
Brand:EPCOS / TDK

A780MN686M1JLAV035
Brand:KEMET

MSASE105SB7224KFNB25
Brand:TAIYO YUDEN

875575553004
Brand:Wurth Elektronik

EZP-V70206MTB
Brand:Panasonic
C1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET
KAF32LR71H475KL
Brand:KYOCERA AVX

CKC33C563KDGACAUTO
Brand:KEMET

B32714H2505K000
Brand:EPCOS / TDK

CKC21X393JWGACAUTO
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






