Manufacturer No:CKC21X393JWGACAUTO
Manufacturer:KEMET
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 650V 0.039uF C0G 2220 5% Flex AECQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 0.039 uF |
| Voltage Rating DC: | 650 VDC |
| Dielectric: | C0G (NP0) |
| Tolerance: | 5 % |
| Case Code - in: | 2220 |
| Case Code - mm: | 5650 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Termination: | Flexible (Soft) |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | KC-LINK |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KEMET |
| Capacitance - nF: | 39 nF |
| Capacitance - pF: | 39000 pF |
| Class: | Class 1 |
| Length: | 5.9 mm |
| Package / Case: | 2220 (5650 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Commercial and Automotive Grade MLCCs |
| Voltage Rating AC: | - |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.021870 oz |
HOTGC355DD7LP474KX18K
Brand:Murata Electronics

EZP-V70106MTU
Brand:Panasonic

875575553004
Brand:Wurth Elektronik

C1210X102KDRACTU
Brand:KEMET

CKC21C123JEGACAUTO
Brand:KEMET
C1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

B43657A5537M057
Brand:EPCOS / TDK

875575957003
Brand:Wurth Elektronik

CNC6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






