Manufacturer No:IQS231B00004000-TSR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Single Channel Capacitive Proximity/Touch Controller for SAR Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Capacitance-to-Digital Converter |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | TSOT23-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Azoteq |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 1.764 V to 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.764 V |
HOT
AT42QT1060-MMU
Brand:Microchip Technology

CAP1166-1-BP-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-AN
Brand:Microchip Technology

IQS323001CSR
Brand:Azoteq

AT42QT1012-TSHR
Brand:Microchip Technology

IQS7223C001QNR
Brand:Azoteq

IQS227B00000000DNR
Brand:Azoteq

AS8579-ASSM
Brand:ams OSRAM

CAP1296-1-AIA-TR
Brand:Microchip Technology
AT42QT1050-MMHR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






