Manufacturer No:CAP1203-1-AC3-TR
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 3-Channel Capacitive Touch Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Interface Type: | I2C SMBus |
| Package / Case: | TDFN-8 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Microchip Technology |
| Length: | 2 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.001711 oz |
HOT
CAP1208-1-SL
Brand:Microchip Technology

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

FDC1004DGST
Brand:Texas Instruments

BU21182FS-E2
Brand:ROHM Semiconductor

MSP430FR2675TRHAR
Brand:Texas Instruments

CAP1128-1-BP-TR
Brand:Microchip Technology

CAP1298-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology
IQS7211A101CSR
Brand:Azoteq

CAP1188-1-CP-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-ANR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






