Manufacturer No:ADM6-60-01.5-L-4-2-TR
Manufacturer:Samtec
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors 0.635 mm AcceleRate HD High-Density 4-Row Terminal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 240 Position |
| Pitch: | 0.635 mm |
| Number of Rows: | 4 Row |
| Termination Style: | Solder Balls |
| Mounting Angle: | Horizontal |
| Stack Height: | 5 mm |
| Current Rating: | 1.34 A |
| Maximum Data Rate: | 56 Gbps |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | ADM6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Samtec |
| Data Rate: | 56 Gbps |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 875 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | AcceleRate |
HOT
SEAF8-40-05.0-S-06-3
Brand:Samtec

10162581-3134151LF
Brand:Amphenol FCI

3-6318491-6
Brand:TE Connectivity

10162583-411111LF
Brand:Amphenol FCI

QTH-090-04-L-D-A
Brand:Samtec

171089-8411
Brand:Molex

218877-0064
Brand:Molex

10162583-411141LF
Brand:Amphenol FCI

53625-0274
Brand:Molex

SEAM-50-02.0-S-10-2-A-K-TR
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






