Manufacturer No:10162688-207206CLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors COMBOLOCK 1.0MM POWER CRIMP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 13 Position |
| Pitch: | 1 mm 3 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Current Rating: | 1.5 A 10 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
10162688-207206CLF
Brand:Amphenol FCI

SEAF-20-05.0-S-08-2-A-K-TR
Brand:Samtec

DF12NB(3.0)-80DP-0.5V(51)
Brand:Hirose Connector

ADM6-60-01.5-S-4-2-A-TR
Brand:Samtec

171089-8402
Brand:Molex

11826-AGA
Brand:Amphenol / InterCon Systems

BM57B0.6-10DP/2-0.3V(51)
Brand:Hirose Connector

10162688-205202CLF
Brand:Amphenol FCI

SEAF8-40-05.0-S-06-3
Brand:Samtec
10160855-12GLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






