Manufacturer No:10169698-40000RLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors 0.635 MM BERGSTAK REC 80P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 80 Position |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Stack Height: | 3 mm |
| Current Rating: | 500 mA |
| Voltage Rating: | 100 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | BergStak |
HOT
5179030-4
Brand:TE Connectivity / AMP

ST4-50-1.00-L-D-P-TR
Brand:Samtec

10160920-1240100LF
Brand:Amphenol FCI

QMS-052-06.75-L-D-A
Brand:Samtec

ADM6-20-01.5-L-4-2-A-TR
Brand:Samtec

10162581-3134151LF
Brand:Amphenol FCI

5177983-2
Brand:TE Connectivity / AMP

71436-0464
Brand:Molex

103P012BB100
Brand:Amphenol Aorora

BM57B0.6-10DS/2-0.3V(51)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






