Manufacturer No:RT9758WSC
Manufacturer:Richtek
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers High Voltage Smart Cap Divider and Direct Charge Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Richtek |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 4 V to 13 V |
| Output Current: | 5 A |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Richtek |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | RT9758P-A |
| Unit Weight: | 0.000317 oz |
HOT
68532-4461
Brand:Molex

NPP-450-24
Brand:MEAN WELL

RRC-SMB-MBC
Brand:RRC Power Solutions
PSC122000ACX-US
Brand:Power-Sonic

NPP-450-72
Brand:MEAN WELL

NPB-750-48
Brand:MEAN WELL
ENC-120-24
Brand:MEAN WELL

1073100064-001
Brand:Amphenol Casco

NPP-450-48
Brand:MEAN WELL
ENC-180-24
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






