Manufacturer No:RRC-SMB-MBC
Manufacturer:RRC Power Solutions
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers RRC2040 2040-2 2054 2054-2 charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | RRC Power Solutions |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 17.4 V |
| Output Current: | 4.8 A |
| Termination Style: | AC Adapter |
| Brand: | RRC Power Solutions |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | MBC |
| other: | 35 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 110036 |
| Unit Weight: | 13.404106 oz |
HOT
DBU-3200-24
Brand:MEAN WELL

79540-5067
Brand:Molex

NPP-450-72
Brand:MEAN WELL

NPB-450-72
Brand:MEAN WELL
PSC-1220000-LIFE-US
Brand:Power-Sonic

NPB-450-24
Brand:MEAN WELL

NPP-1700-12
Brand:MEAN WELL

NPB-120-12XLR
Brand:MEAN WELL

58256-1020
Brand:CCS

RRC-SMB-MBC
Brand:RRC Power Solutions
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






