Manufacturer No:CH0002
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers Li-ION BATT CHARGER FOR UBI-2590
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | N |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 16.8 V |
| Output Current: | 1 A |
| Termination Style: | 2.5 mm Barrel Plug |
| Battery Type: | Lithium-Ion Lithium-Polymer |
| Brand: | Ultralife |
| Number of Batteries: | 4 Battery |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 2.450 lbs |
HOT
ZARC01
Brand:Schneider Electric

GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-24
Brand:MEAN WELL

DBU-3200-24
Brand:MEAN WELL
PSC-124000-LIFE-US
Brand:Power-Sonic

58256-1020
Brand:CCS

RRC-PMM240
Brand:RRC Power Solutions

GC30B-5P1J
Brand:MEAN WELL

GC30B-6P1J
Brand:MEAN WELL

RRC-SMB-UBC
Brand:RRC Power Solutions
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






