Manufacturer No:GC160A48-R7B
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 160.5W 54.4V 2.95A 2 Stage Charging
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Output Voltage: | 54.4 V |
| Output Current: | 2.95 A |
| Termination Style: | Barrel Plug |
| Brand: | MEAN WELL |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | GC160 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 1.543 lbs |
HOT
NPB-450-24
Brand:MEAN WELL

ZARC01
Brand:Schneider Electric
ENC-180-48
Brand:MEAN WELL

RT9758WSC
Brand:Richtek

CHG-A2A-001
Brand:Carling Technologies

903-0221-001
Brand:ROBOTIS
ENC-180-12
Brand:MEAN WELL
ENC-240-12
Brand:MEAN WELL
RRC-SMB-DBC
Brand:RRC Power Solutions

RRC-PMM240
Brand:RRC Power Solutions
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






