Manufacturer No:ENC-180-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 28.8V 6A 180W Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion & Lead Acid |
| Output Voltage: | 28.8 V |
| Output Current: | 6 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | ENC-180 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 2.535 lbs |
HOTCH0011
Brand:Ultralife

4755
Brand:Adafruit

GC30B-6P1J
Brand:MEAN WELL
RRC-SMB-FPC
Brand:RRC Power Solutions

NPB-1700-24
Brand:MEAN WELL

NPB-120-12XLR
Brand:MEAN WELL

DBR-3200-48
Brand:MEAN WELL

NPP-1200-24
Brand:MEAN WELL

NPB-450-72
Brand:MEAN WELL

TSP-BCMU360
Brand:TRACO Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






