Manufacturer No:UCH0057
Manufacturer:Ultralife
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers UBI-2590 Smart Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ultralife |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Not Applicable |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 20 V |
| Output Current: | 3 A |
| Termination Style: | AC Adapter |
| Brand: | Ultralife |
| Maximum Operating Temperature: | + 45 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 3.721 lbs |
HOT
NPB-360-12TB
Brand:MEAN WELL

GC30E-0P1J
Brand:MEAN WELL
RRC-SMB-FPC
Brand:RRC Power Solutions

79540-5067
Brand:Molex

RRC-PMM240
Brand:RRC Power Solutions

GC30U-1P1J
Brand:MEAN WELL

68532-4510
Brand:Molex

GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL

GC120A12-AD1
Brand:MEAN WELL

RT9758WSC
Brand:Richtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






