Manufacturer No:CR-AGDE5N
Manufacturer:Panasonic
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery Li Metal 3V2.4Ah Tab Do Not Use In Series
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Electronic Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 2.4 Ah |
| Battery Chemistry: | Lithium Unspecified |
| Termination Style: | Solder Tabs |
| Height: | 45.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Diameter: | 17 mm |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | CR |
| other: | 240 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Primary Battery |
HOT
BR1632A/GAN
Brand:Panasonic Battery

CR2450W-HO5
Brand:Murata Electronics

CR2477W
Brand:Murata Electronics

CG-420A/M3
Brand:Panasonic Battery

LR41
Brand:Murata Electronics

HHR-330AHY01
Brand:Panasonic Battery

VL-1220/HFN
Brand:Panasonic Battery

CR-2450A/GBN
Brand:Panasonic Battery

CR2450X-HO
Brand:Murata Electronics

MIKROE-4471
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






