Manufacturer No:SR927
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Silver Oxide Batteries
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | SR |
| Battery Size: | SR927 |
| Battery Chemistry: | Silver Oxide |
| Output Voltage: | 1.55 V |
| Capacity: | 60 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Width: | 9.5 mm |
| Height: | 2.7 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 97384163 |
| Unit Weight: | 0.027866 oz |
HOT
3G2A9-BAT08
Brand:Omron Automation and Safety

6LF22XWA/B12
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4473
Brand:Mikroe
MN1300 WOD
Brand:Duracell

LR1130
Brand:Murata Electronics

CR-2ULC3N
Brand:Panasonic Battery

CR-2032/HSN
Brand:Panasonic Battery

CR2450R
Brand:Murata Electronics

HHR-210AAC48
Brand:Panasonic Battery

CR2477
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






