Manufacturer No:CR-2025/F2N
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery CR Coin 165mAH 3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Details |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR2025 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 165 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 2.5 mm |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 320 |
| Subcategory: | Battery |
HOT
SR721
Brand:Murata Electronics

13331-0002
Brand:Molex

ASR00003
Brand:TinyCircuits

CR1612
Brand:Panasonic Battery

CR-1632/HFN
Brand:Panasonic Battery

MN2400
Brand:Duracell

BR1225A/HBN
Brand:Panasonic Battery

SR41
Brand:Murata Electronics

CR-2032/F2N
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4473
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






