Manufacturer No:CG-320B/M3
Manufacturer:Panasonic
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery Li Ion Pin Cell Tabs 3.8V 16mAh
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Electronic Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Output Voltage: | 3.8 V |
| Capacity: | 16 mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Termination Style: | PC Pins (Horizontal 2-Pin) |
| Length: | 20 mm |
| Width: | 3.65 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Output Current: | 20 mA |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | CG |
| Subcategory: | Battery |
HOT
MIKROE-4473
Brand:Mikroe

SR41
Brand:Murata Electronics

CR2450W-HO5
Brand:Murata Electronics

DL2025
Brand:Duracell

MIKROE-4475
Brand:Mikroe

CR2477
Brand:Panasonic Battery

CR-2354/VCN
Brand:Panasonic Battery

RRC2037
Brand:RRC Power Solutions

CR2016
Brand:Murata Electronics

MIKROE-4471
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






