Manufacturer No:CR2032R-HO6
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Coin Manganese Dioxide Lithium Batteries(High Drain) with Tab
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR2032 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 200 mAh |
| Termination Style: | PC Pins (Vertical 2-Pin) |
| Orientation: | Horizontal |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 97384199 |
| Unit Weight: | 0.112877 oz |
HOT
CR-2032/GVN
Brand:Panasonic Battery

CR2477W-HE2
Brand:Murata Electronics

6LF22XWA/B12
Brand:Panasonic Battery

VL-1220/HFN
Brand:Panasonic Battery

CR-2032/HEN
Brand:Panasonic Industrial Devices

CR2050W
Brand:Murata Electronics

CR-1632/HFN
Brand:Panasonic Battery

CR2032W-HO6
Brand:Murata Electronics

CG-420A/M3
Brand:Panasonic Battery

BR-C
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






