Manufacturer No:10114760-101LF
Manufacturer:Amphenol
Type:High Speed / Modular Connectors
Description:High Speed / Modular Connectors VS AIRMAX VERT HDR 96POS PRESS-FIT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | High Speed / Modular Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 96 Position |
| Number of Rows: | 8 Row |
| Pitch: | 2 mm |
| Termination Style: | Press Fit |
| Contact Plating: | Gold |
| Accessory Type: | - |
| Series: | AirMax VS |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Orientation: | Vertical |
| Product Type: | High Speed / Modular Connectors |
| Stack Height: | 12.5 mm |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tradename: | Airmax |
| Unit Weight: | 0.272438 oz |
HOT
XC5B-4421
Brand:Omron Electronics

88976-001LF
Brand:Amphenol FCI

10052829-101LF
Brand:Amphenol FCI

10153302-32111LF
Brand:Amphenol FCI

5646362-1
Brand:TE Connectivity

2391879-1
Brand:TE Connectivity / AMP

HM2P70PDE121N9LF
Brand:Amphenol FCI

K320FH4/0
Brand:Amphenol Industrial
DPXB-60-1 CAP DUST
Brand:ITT Cannon

10052838-101LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






