Manufacturer No:09061152932
Manufacturer:HARTING
Type:DIN 41612 Connectors
Description:DIN 41612 Connectors 14+1P 15A MALE R/A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | DIN 41612 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 15 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 5.08 mm |
| Type: | Type H |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Current Rating: | 15 A |
| Contact Plating: | Silver |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Series: | DIN-Power H |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | HARTING |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | DIN 41612 Connectors |
| Rows Loaded: | z + d |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tail Length: | 3 mm |
| Tradename: | DIN-Power |
| Part # Aliases: | 09-06-115-2932 09 06 115 2932 9061152932 |
| Unit Weight: | 1.029294 oz |
HOT
10164742-003LF
Brand:Amphenol Commercial Products

K160M1/0
Brand:Amphenol Industrial

NDMA244100
Brand:Amphenol Commercial Products

2391876-1
Brand:TE Connectivity / AMP

ESQ-110-12-G-D
Brand:Samtec

10052824-101LF
Brand:Amphenol FCI

ESQ-105-14-G-D
Brand:Samtec

NDMB242100
Brand:Amphenol Commercial Products

5536405-5
Brand:TE Connectivity

646273-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






