Manufacturer No:09222326824
Manufacturer:HARTING
Type:DIN 41612 Connectors
Description:DIN 41612 Connectors DIN SIG 2B032FS-2 9C1-2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | HARTING |
| Product Category: | DIN 41612 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 32 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Type: | Type 2B |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Straight |
| Current Rating: | 2 A |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Series: | DIN-Signal 2B |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | HARTING |
| Product Type: | DIN 41612 Connectors |
| Rows Loaded: | a + b |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Tail Length: | 2.9 mm |
| Tradename: | DIN-Signal |
| Unit Weight: | 0.222226 oz |
HOT
2392557-1
Brand:TE Connectivity / AMP

K320FSH4/0
Brand:Amphenol Industrial

5536405-5
Brand:TE Connectivity

DL5-260R
Brand:ITT Cannon

2392181-1
Brand:TE Connectivity / AMP

HM2P09PA5111AALF
Brand:Amphenol FCI

5352152-1
Brand:TE Connectivity

1934348-1
Brand:TE Connectivity / AMP

10164742-001LF
Brand:Amphenol Commercial Products

958-6201-A1H
Brand:Amphenol TCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






