Manufacturer No:1-148167-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIN 41612 Connectors
Description:DIN 41612 Connectors RCPT 64P TYPE C VERT GRAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIN 41612 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 64 Position |
| Number of Rows: | 3 Row |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Type: | Type C |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Straight |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Series: | 148167 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Product Type: | DIN 41612 Connectors |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Backplane Connectors |
| Unit Weight: | 0.600962 oz |
HOT
DL5-260R
Brand:ITT Cannon

6469183-1
Brand:TE Connectivity

DL2-J/S
Brand:ITT Cannon

5650963-5
Brand:TE Connectivity

2392181-1
Brand:TE Connectivity / AMP

646273-1
Brand:TE Connectivity / AMP

09222326824
Brand:HARTING

2392856-1
Brand:TE Connectivity / AMP
NDMA142100
Brand:Amphenol Commercial Products

DIN96SBRS2.8
Brand:AIM-Cambridge / Cinch Connectivity Solutions
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






