Manufacturer No:CMC-6027-24L100
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc microphone 6mm wire leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 24 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 2.7 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC-6027 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.014110 oz |
HOT
ICS-52000
Brand:TDK InvenSense

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

CMC-2742WBL-25L
Brand:CUI Devices

CMC-6022-37L100
Brand:CUI Devices

IMP34DT05TR
Brand:STMicroelectronics

SPV0142LR5H-1-8
Brand:Knowles

CMC-6015-47P
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L177
Brand:CUI Devices

MP23DB01HPTR
Brand:STMicroelectronics

FG-23629-P16
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






