Manufacturer No:DFG-30445-000
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones Directional Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Unidirectional |
| Impedance: | 1.7 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 69 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 2.57 mm |
| Depth: | 2.74 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Brand: | Knowles |
| Frequency: | 5 kHz |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | FG |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.514794 oz |
HOT
CMEJ-0733-36-L050
Brand:CUI Devices

MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

CMC-6022-37L100
Brand:CUI Devices

CMP-5247TF-K
Brand:CUI Devices

CMC-9745-130T
Brand:CUI Devices

MMICT4076-00-908
Brand:TDK InvenSense

EK-23028-C36
Brand:Knowles

BJ-28411-000
Brand:Knowles

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






