Manufacturer No:OP275GSZ-REEL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers DUAL BUTLER AMPLIFIER IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | OP275 |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 2-Channel Stereo |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| THD plus Noise: | 0.0006 % |
| Supply Voltage - Max: | 22 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio: | 80 dB |
| Description/Function: | General Purpose Amplifier |
| Dual Supply Voltage: | +/- 5 V +/- 9 V +/- 12 V +/- 15 V +/- 18 V |
| GBP - Gain Bandwidth Product: | 9 MHz |
| Height: | 1.5 mm (Max) |
| Ib - Input Bias Current: | 350 nA |
| Length: | 5 mm (Max) |
| Maximum Dual Supply Voltage: | +/- 22 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | +/- 4.5 V |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Current: | 5.5 mA |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 85 dB |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Supply Current - Max: | 5.5 mA |
| Supply Type: | Dual |
| Vos - Input Offset Voltage: | 1 mV |
| Width: | 4 mm (Max) |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
MAX98390CEWX+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ES9038Q2M
Brand:ESS Technology

AD1955ARSZ
Brand:Analog Devices

MAX98307ETE/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SN012020YZHR
Brand:Texas Instruments

MAX98363CEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCM1808PW
Brand:Texas Instruments

MAX98363BEWL+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

IRS2092STRPBF
Brand:Infineon Technologies

MAX98390DEWV+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






