Manufacturer No:MAX98400AETX+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Audio Amplifiers
Description:Audio Amplifiers Stereo High-Power Class D Amplifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Audio Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX98400A |
| Product: | Audio Amplifiers |
| Class: | Class-D |
| Output Power: | 22 W |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | 2-Channel Stereo |
| Package / Case: | TQFN-EP-36 |
| Audio - Load Impedance: | 8 Ohms |
| THD plus Noise: | 0.3 % |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio: | 60 dB |
| Development Kit: | MAX98400AEVKIT+ |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 28 V |
| Pd - Power Dissipation: | 2.857 W |
| Product Type: | Audio Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 63 dB |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio ICs |
| Part # Aliases: | MAX98400A |
| Unit Weight: | 0.003175 oz |
HOT
DA7202-00UH2
Brand:Renesas / Dialog

PCM1822QRTERQ1
Brand:Texas Instruments

PCM1803ADB
Brand:Texas Instruments

TAS2110RPPR
Brand:Texas Instruments

MAX98390DEWV+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TAS2780RYAR
Brand:Texas Instruments

AD797BRZ-REEL7
Brand:Analog Devices

ES9840Q
Brand:ESS Technology

ES9017S
Brand:ESS Technology

PCM4104PFBR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






