Manufacturer No:CMS-40504N-L152A
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 40 mm round 5 mm deep Nd-Fe-B 2 W 4 ? 500 Hz 152 mm leads w/ Conn
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Micro |
| Mounting Style: | Frame Mount |
| Frequency: | 500 Hz |
| Sound Pressure Level: | 100 dBA |
| Impedance: | 4 Ohms |
| Power Rating: | 2 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Diameter: | 40 mm |
| Depth: | 5 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyetherimide (PEI) |
| Brand: | CUI Devices |
| Frequency Response: | 400 Hz to 7 kHz |
| Height: | 5 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 500 Hz |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CDS-203-32-SP
Brand:CUI Devices

CMM-4030D-261-I2S-TR
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152
Brand:CUI Devices

SPH0690LM4H-1
Brand:Knowles

ICS-41350
Brand:TDK InvenSense

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

CDS-4553-16-SP
Brand:CUI Devices

CMS-151103-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-321437-24SP-X8
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-3815NC-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






