Manufacturer No:SD1209T3-A1
Manufacturer:TDK
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators Round 12mmx9mm 2048Hz Vin=1-4V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Buzzers |
| Type: | Electromagnetic |
| Sound Pressure Level: | 80 dBA |
| Tone: | Continuous |
| Frequency: | 2.048 kHz |
| Voltage Rating: | 3 V |
| Current Rating: | 100 mA |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 12 mm |
| Dimensions: | 12 mm x 9 mm |
| Brand: | TDK |
| Height: | 9 mm |
| Height - in: | 0.354 in |
| Height - mm: | 9 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | SD |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
CMC-6035T-C1
Brand:CUI Devices

CMM-2718AT-38164W-TR
Brand:CUI Devices

ED-29689-000
Brand:Knowles

SMUT-1040K-TT
Brand:PUI Audio

ICS-41350
Brand:TDK InvenSense

CPI-137-83T
Brand:CUI Devices

CPS-5952-100PM
Brand:CUI Devices

CDS-5715-254SP-X5
Brand:CUI Devices

IM73D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CDS-4051-16-SP
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






