Manufacturer No:CMM-3526AT-38165-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones microphone 3.5 mm x 2.65 mm x .98 mm MEMs omni SMT analog top 2 Vdc T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 65 dBA |
| Frequency Range: | 100 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 150 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Port Type: | Top |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 3.5 mm x 2.65 mm x 0.98 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT_SPL.jpg)
CEM-1203(42)
Brand:CUI Devices

IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies

CES-434313-28PM-67
Brand:CUI Devices

CMS-151135-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CDS-4553-16-SP
Brand:CUI Devices

CES-231210-18PM
Brand:CUI Devices

CMS-181345-18SP-X8
Brand:CUI Devices

GQ-30783-000
Brand:Knowles

BK-26824-000
Brand:Knowles
AS04004MR-F-WP-R
Brand:PUI Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






