Manufacturer No:SMS-2030MS
Manufacturer:PUI Audio
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers SPEAKER 0.5W 30OHM 111DB 760HZ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PUI Audio |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Electromagnetic |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Frequency: | 760 Hz |
| Sound Pressure Level: | 91 dBA |
| Impedance: | 30 Ohms |
| Power Rating: | 500 mW |
| Shape: | Square |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Length: | 20 mm |
| Width: | 20 mm |
| Depth: | 4.7 mm |
| Cone Material: | Mylar |
| Brand: | PUI Audio |
| Height: | 7 mm |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Series: | SMS |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
ICS-40800
Brand:TDK InvenSense

SPH0690LM4H-1
Brand:Knowles

ICS-40214
Brand:TDK InvenSense

PKMCS0909E4000-R1
Brand:Murata Electronics

FC-23265-000
Brand:Knowles

CMS-181637-158SP-X8
Brand:CUI Devices

CMM-2718AB-38164W-TR
Brand:CUI Devices

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

CMS-181345-18S-X8
Brand:CUI Devices
_SPL.jpg)
CEM-1203(42)
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






