Manufacturer No:CPIM-4410-80T
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators 5Vdc 90dB General Tone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Indicators |
| Type: | Piezo Buzzer Indicator |
| Sound Pressure Level: | 90 dB |
| Tone: | Beep |
| Frequency: | 4 kHz |
| Voltage Rating: | 5 VDC |
| Current Rating: | 20 mA |
| Termination Style: | Pin |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Diameter: | 44 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 10.25 mm |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
SMT-0840-T
Brand:PUI Audio

SPH0641LM4H-1
Brand:Knowles

SMUR-1040K-TT
Brand:PUI Audio

RAB-32066-000
Brand:Knowles

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

SMUTR-1040K-TT
Brand:PUI Audio

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices

PKMCS0909E4000-R1
Brand:Murata Electronics

CMM-4030D-261-I2S-TR
Brand:CUI Devices

CMM-3424DT-26165-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






