Manufacturer No:W3154
Manufacturer:Pulse
Type:IoT Antennas - LPWAN LoRaWAN Sigfox NB-IoT
Description:Antennas 3W 3500-3980MHz 50ohms Grey
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | IoT Antennas - LPWAN LoRaWAN Sigfox NB-IoT |
| Product: | PCB Antennas |
| Minimum Frequency: | 3.5 GHz |
| Maximum Frequency: | 3.98 GHz |
| Mechanical Style: | Chip |
| Style: | Chip |
| Gain: | 2.5 |
| Bandwidth: | 480 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 3 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Monopole |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Center Frequency: | 3.74 GHz |
| Application: | CBRS B48 C-Band B43 Portable Radios IoT Safey and Security Devices |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 1.56 mm |
| Height: | 1.1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Ground Plane Size: | 65 mm x 50 mm x 2 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FXC.46.A.dg
Brand:Taoglas

GW.05.0ZZ23
Brand:Taoglas

TG.66.A113
Brand:Taoglas

SR4L073
Brand:Antenova

SRFL064-150
Brand:Antenova

ANT-GNFPC-SHL1100M4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

TG.55.8723
Brand:Taoglas

MEA-1621-CM
Brand:Maxtena

M1561HCT-22-P
Brand:Maxtena

LPTNGP600/71DMN
Brand:Pulse Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






