Manufacturer No:SRFL064-150
Manufacturer:Antenova
Type:
Description:Antennas Affini FPC antenna with 150mm cable length I-PEX MHF (UFL) connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Antenova |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 2.69 GHz |
| Gain: | 3.9 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 3.1:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Length: | 78 mm |
| Width: | 17 mm |
| Height: | 0.15 mm |
| Series: | Affini |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Antenova |
| Cable Length: | 150 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
ANT-LPC-FPC-50
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

TG.66.0723
Brand:Taoglas

FXR.3030.A.dg
Brand:Taoglas

RO2471NM
Brand:Pulse Electronics

FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas
GW.40.2153
Brand:Taoglas

W3961B0100
Brand:Pulse Electronics

GW.05.0ZZ23
Brand:Taoglas

FXR.1515.A
Brand:Taoglas

FXR.4030.A.dg
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






