Manufacturer No:MAX274AEWI+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Active Filters
Description:Active Filter 4th- and 8th-Order Continuous-Time Active Filters
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Active Filter |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX274A |
| Cutoff Frequency: | 150 kHz |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Supply Voltage - Max: | 11 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.74 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-28 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 2.35 mm |
| Length: | 18.1 mm |
| Product Type: | Active Filters |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Filters |
| Width: | 7.6 mm |
| Part # Aliases: | MAX274A |
| Unit Weight: | 0.025778 oz |
HOT
MAX7408EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX270EWP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7400CSA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX295EPA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADMV8913SCCZ-EP
Brand:Analog Devices

MAX7413EUA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADMV8432ACPZ
Brand:Analog Devices

MAX7419CUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX7424EUA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX280EWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






