Manufacturer No:NAC3FCA
Manufacturer:Neutrik
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles Cable end - powerCON 20 A - power in Blue (RCAC3I-G-000-0)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Neutrik |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Cable Connectors |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Style: | Straight |
| Color: | Blue |
| Series: | NAC3 |
| Tradename: | powerCON |
| Brand: | Neutrik |
| Contact Material: | Bronze |
| Contact Plating: | Gold |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Wire Gauge: | 14 |
| Part # Aliases: | NAC3FCA-POS |
| Unit Weight: | 1.406373 oz |
HOT
1301540068
Brand:Molex

1419641
Brand:Phoenix Contact

Q-716-RA
Brand:Qualtek

1301470175
Brand:Molex

4-178842-1
Brand:TE Connectivity / AMP

HPT-3-FDW
Brand:Amphenol Audio

RCAC3O-G-000-0
Brand:REAN

HPT-RT
Brand:Amphenol Audio

1419642
Brand:Phoenix Contact

1419640
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






