Manufacturer No:1301410068
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles NEMA L6-30 30A/250V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Series: | 130141 |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 2.322790 oz |
HOT
1301490048
Brand:Molex

HPT-3-FD
Brand:Amphenol Audio

NSSC-1
Brand:Neutrik

1301550082
Brand:Molex

5600525
Brand:Phoenix Contact

5601283
Brand:Phoenix Contact

RRAC3I-G-000-0
Brand:REAN

1301420034
Brand:Molex

Q-716-RA
Brand:Qualtek
1300190008
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






