Manufacturer No:1301490048
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles FLANGED INLET NEMA L5-30
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Outlets |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130149 |
| Tradename: | Woodhead Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 2847MB |
| Unit Weight: | 6 oz |
HOT
NAC3FXXB-W-L
Brand:Neutrik

NSSC-2
Brand:Neutrik

HPT-CAPSM
Brand:Amphenol Audio

HPT-3-FJ
Brand:Amphenol Audio

RP34-SC-122
Brand:Hirose Connector
1300190003
Brand:Molex

NSSC-3
Brand:Neutrik

1301500108
Brand:Molex

1301460065
Brand:Molex

1301410038
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






