Manufacturer No:1301410038
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles SAFEWAY 6-15 15A/ 250V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 50 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Series: | 130141 |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 4.171499 oz |
HOT
1450730000
Brand:Weidmuller

1301490033
Brand:Molex

213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1301410068
Brand:Molex

NAC3FXXB-W-S
Brand:Neutrik

1-208979-2
Brand:TE Connectivity / AMP

3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

HP-3-MD
Brand:Amphenol Audio

1301470118
Brand:Molex

1301410031
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






