Manufacturer No:IL13P-D-UK1-H05-3100-200
Manufacturer:Schaffner
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords UK plug 2 meter Power cord locking
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schaffner |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | UK |
| Type: | AC Power Cord w/Lock |
| Receptacle: | BS1363A |
| Plug: | IEC-C13 |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 20 mm |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Schaffner |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | IL13P |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Part # Aliases: | 821098 |
HOT
PC-ABK001F
Brand:Bel

1700001524
Brand:Advantech

312019-01
Brand:Qualtek
AC06C05CN
Brand:Intel

130091-0207
Brand:Molex

AC-C7 EU
Brand:CUI Devices
1300010030
Brand:Molex
P28818-M6
Brand:Amphenol SINE Systems

1700008921
Brand:Advantech

EP-CBPC250V3PEU
Brand:AAEON UP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






