Manufacturer No:HFE/C19-U-O
Manufacturer:TDK-Lambda
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords HFE2500 Rack Power Cord (C19)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda |
| Product Category: | AC Power Cords |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C19 |
| Wire Gauge - AWG: | 12 AWG |
| Cable Length: | 2 m |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Brand: | TDK-Lambda |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | HFE1600 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Part # Aliases: | HFE/C19-U-O |
| Unit Weight: | 1.111 lbs |
HOT
3-133-811
Brand:Schurter

1300030048
Brand:Molex

YP22_YC12
Brand:MEAN WELL
AC06C13UK
Brand:Intel

3-133-827
Brand:Schurter

1300030063
Brand:Molex

AC-C7 EU
Brand:CUI Devices

AC-C7 NA
Brand:CUI Devices

1300000094
Brand:Molex

1300030060
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






