Manufacturer No:312019-01
Manufacturer:Qualtek
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 910" 14/3 SJT 15A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qualtek |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 3 m |
| Current Rating: | 15 A |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Qualtek |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 1.020 lbs |
HOT
PC-BCK006F
Brand:Bel
1300830191
Brand:Molex

1300030020
Brand:Molex

1300000070
Brand:Molex
1702002605
Brand:Advantech

YP22_YC12
Brand:MEAN WELL
1300830200
Brand:Molex
P29844-M5
Brand:Amphenol SINE Systems

1019123
Brand:Phoenix Contact

VL-0124-02-150K
Brand:Volex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






