Manufacturer No:AC-C13 AU
Manufacturer:CUI Devices
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords AC Cord Australia IEC320-C13 for C14 inlet 0.75MM/3 H05VVF 6 Black RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | AU / NZ |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | AS3112 |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | CUI Devices |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 7 oz |
HOT
3-133-823
Brand:Schurter

AC-C13 NA
Brand:CUI Devices

1700001524
Brand:Advantech

312007-01
Brand:Qualtek

PC-ATLK020M
Brand:Bel

PC-ABK006F
Brand:Bel
IL13+ Rewireable IEC Lock Japan PSE LSZH
Brand:Schaffner
1300830210
Brand:Molex
1300010030
Brand:Molex

AC-C13 UK
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






