Manufacturer No:CMD317C4
Manufacturer:Qorvo
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 1 - 24 GHz Distributed Driver Amplifier
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-24 |
| Type: | Driver Amplifiers |
| Technology: | GaAs |
| Operating Frequency: | 1 GHz to 24 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 23 dBm |
| Gain: | 15 dB |
| Operating Supply Voltage: | 8 V |
| NF - Noise Figure: | 6.5 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 35 dBm |
| Operating Supply Current: | 225 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | CMD317 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Qorvo |
| Input Return Loss: | 10 dB |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 2.62 W |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Test Frequency: | 12 GHz |
| Part # Aliases: | CMD317 |
| Unit Weight: | 0.163260 oz |
HOT
PMA3-15453+
Brand:Mini-Circuits
FW-1A+
Brand:Mini-Circuits

AVA-5R183+
Brand:Mini-Circuits

ADRF5534BCPZN
Brand:Analog Devices

SKY55950-11
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAAP-011327
Brand:MACOM
ZX76-31R75PP-S+
Brand:Mini-Circuits

AVA-2183+
Brand:Mini-Circuits

MAMX-011067-TR0500
Brand:MACOM

ST25R3920B-AQWT
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






