Manufacturer No:ZHL-2-8-S+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier Gain Block 10 - 1000 MHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Screw |
| Package / Case: | T34 |
| Type: | Power Amplifiers |
| Technology: | Si |
| Operating Frequency: | 10 MHz to 1 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 29 dBm |
| Gain: | 34 dB |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| NF - Noise Figure: | 7 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 42 dBm |
| Operating Supply Current: | 700 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Series: | ZHL |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
BW-S10-2W263A+
Brand:Mini-Circuits
HAT-10A+
Brand:Mini-Circuits

CYW20835PB1KML1GGF
Brand:Infineon Technologies

ADL8107ACPZN
Brand:Analog Devices

ZHL-2425-250X+
Brand:Mini-Circuits
BW-20N250W+
Brand:Mini-Circuits

ST25R3920B-AQWT
Brand:STMicroelectronics

CMD196C3
Brand:Qorvo

QPA3908SR
Brand:Qorvo

CMD244K5
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






